Władze Instytutu

Wicekanclerz

Agata Dudek, MBA

Kanclerz i założyciel AH

Aleksander Dudek

Oferta dydaktyczna

Studia w Instytucie Nauk Prawnych obejmują kierunki: Administrację (I i II stopnia) oraz jednolite studia magisterskie na kierunku Prawo, Seminarium doktorskie w dyscyplinie prawo.

Pracownie i laboratoria

Abyś mógł_a jak najlepiej przygotować się do wyzwań zawodowych, Instytut Nauk Prawnych część zajęć odbywa się w profesjonalnej, symulacyjnej sali rozpraw. Dzięki temu zajęcia prowadzone są w warunkach zbliżonych do realnego postępowania sądowego. Znajdziesz w niej m.in.:

  • togi (sędziowskie, adwokackie, prokuratorskie, protokolanckie),
  • łańcuch sędziowski,
  • kamery rejestrujące przebieg rozprawy,
  • cyfrowy rejestrator audio-wideo,
  • dostęp do nagrań, które pozwolą Ci analizować swoje zachowanie procesowe krok po kroku.

W ten sposób zyskasz nie tylko wiedzę, ale też doświadczenie i obycie ze sprzętem wykorzystywanym w polskim sądownictwie.

Przejdź do strony

Działalność badawcza

Lorem ipsum

Przejdź do strony

Współpraca z otoczeniem

Lorem ipsum

Przejdź do strony

Partnerzy

Konferencje i seminaria naukowe

Jeżeli szukasz miejsca, w którym będziesz mógł rozwijać swoją wiedzę prawniczą i administracyjną, jednocześnie korzystając z doświadczenia praktyków i bogatej oferty projektów naukowych, to Instytut Nauk Prawnych AH jest dla Ciebie idealnym wyborem. Nasz Instytut angażuje się w następujące obszary działalności, abyś mógł/mogła w pełni wykorzystać swój potencjał i kształtować swoją przyszłość w prawie i administracji.

Cykl konferencji „Ochrona dziedzictwa narodowego”

Cykl konferencji „Ochrona dziedzictwa narodowego” został zainicjowany w 2016 roku i powstał dzięki współpracy z kilkoma lokalnymi muzeami. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak profesjonalnie chronić dobra kultury oraz dbać o nasze wspólne dziedzictwo, to właśnie podczas tych konferencji zyskasz nieocenioną wiedzę i praktyczne wskazówki. Spotkania adresowane są zarówno do prawników, muzealników, archeologów i historyków, jak i przedstawicieli samorządów czy organizacji pozarządowych. W ich trakcie możesz poszerzyć swoją wiedzę na temat konserwacji, rewitalizacji czy ochrony prawnej zabytków – zagadnień niezbędnych w skutecznym zachowaniu bezcennych śladów przeszłości dla przyszłych pokoleń. 

Więcej na stronie konferencji. 

Seminaria naukowe „Fontes”

Seminaria naukowe „Fontes” odbywają się co kwartał w Akademii Humanitas i są organizowane przez sosnowiecki Oddział Stowarzyszenia „Fontes”. To właśnie tutaj możesz na bieżąco śledzić dyskusje nad aktualnymi problemami prawnymi w Polsce, a także spotkać osoby zafascynowane różnorodnymi obszarami nauk prawnych. Tradycyjnie każde seminarium rozpoczyna się uroczystym wręczeniem dyplomów członkowskich nowym osobom wstępującym do Stowarzyszenia oraz certyfikatów dla uczestników poprzednich spotkań. 

Więcej przeczytasz na stronie seminariów.  

Koła naukowe

W Instytucie funkcjonuje Koło Naukowe Studentów i Absolwentów Prawa i Administracji „Prawo w praktyce”, założone w 2013 roku. Jeśli chcesz rozszerzać swoją wiedzę i kompetencje w dziedzinie prawa, to właśnie tutaj:

  • rozwiniesz naukową aktywność wśród studentów i absolwentów,
  • zdobędziesz cenne informacje niezbędne w przyszłej karierze,
  • będziesz mógł/mogła prowadzić prace naukowo-badawcze pod okiem doświadczonych wykładowców,
  • weźmiesz udział w organizacji konferencji krajowych i międzynarodowych,
  • będziesz uczestniczyć w spotkaniach z przedstawicielami zawodów prawniczych,
  • sprawdzisz się w symulacjach rozpraw (tzw. „mock trial”).

Skontaktuj się z nami

Masz pytania lub potrzebujesz wsparcia? Skontaktuj się z nami – jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc!

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Checkboxes