Już 5 i 6 czerwca 2025 roku Gliwice staną się centrum debaty o przyszłości radioterapii w Polsce. W murach Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowego Instytutu Badawczego spotkają się eksperci, praktycy, dydaktycy i studenci, by rozmawiać o tym, co w radioterapii najistotniejsze: skuteczności, bezpieczeństwie i przyszłości leczenia onkologicznego.
Dlaczego warto być częścią Sympozjum „Horyzonty Radioterapii”?
Program wydarzenia to konkretna, praktyczna wiedza – aż 35 wykładów eksperckich oraz 4 panele dyskusyjne, które umożliwią dogłębną analizę nowoczesnych technik leczenia, wymianę doświadczeń i refleksję nad zmianami w systemie kształcenia, a łącznie 17 godzin merytorycznych obrad w ciągu dwóch intensywnych dni pozwoli uczestnikom kompleksowo odpowiedzieć na wyzwania współczesnej radioterapii i oczekiwania pacjentów.
Udział w sympozjum to realna szansa na zdobycie punktów edukacyjnych – obowiązkowych dla elektroradiologów. Uczestnik sympozjum otrzyma oficjalny dokument potwierdzający ich zdobycie.
Tematyka nie ogranicza się wyłącznie do techniki – poruszone zostaną także kwestie organizacyjne, prawne, komunikacyjne i etyczne, z którymi mierzą się zespoły radioterapii na co dzień.
To wyjątkowa okazja, by spotkać się z liderami środowiska i praktykami z całej Polski – wymienić doświadczenia, zadawać pytania i budować sieć kontaktów.
Szczegółowy program dostępny jest na stronie wydarzenia: https://horyzontyradioterapii.pl/program
Dla kogo tworzymy to spotkanie?
Sympozjum „Horyzonty Radioterapii” kierujemy do wszystkich, którzy pracują lub chcą związać swoją przyszłość zawodową z radioterapią i elektroradiologią – studentów, absolwentów, lekarzy, fizyków medycznych, techników, menedżerów ochrony zdrowia.
Studenci i absolwenci Akademii Humanitas mogą wziąć udział w wydarzeniu na preferencyjnych warunkach – opłata wynosi jedynie 20 zł. Nie odkładaj decyzji na później – liczba miejsc jest ograniczona. Zarejestruj się już teraz, by zagwarantować sobie udział: https://horyzontyradioterapii.pl/https://horyzontyradioterapii.pl/
Patronat naukowy, honorowy i medialny
Sympozjum „Horyzonty Radioterapii” odbywa się pod opieką merytoryczną i organizacyjną instytucji oraz osób, które od lat współtworzą kierunki rozwoju radioterapii w Polsce.
Patronat naukowy nad wydarzeniem objęła również Akademia Humanitas, która jako jedna z nielicznych uczelni w kraju prowadzi studia wyższe na kierunku Elektroradiologia, kształcąc przyszłych specjalistów w tej dziedzinie. Sympozjum wspierają również Polskie Towarzystwo Radioterapii Onkologicznej, Polskie Towarzystwo Onkologiczne (Oddział Śląski) oraz Polskie Towarzystwo Brachyterapii – instytucje zaangażowane w rozwój standardów klinicznych i edukacyjnych w zakresie leczenia onkologicznego.
Wydarzenie zostało uhonorowane patronatem czołowych postaci w obszarze radioterapii onkologicznej i onkologii klinicznej w Polsce:
– dr. hab. n. med. Sławomira Blamka, Dyrektora Narodowego Instytutu Onkologii im. Marie Skłodowskiej-Curie – Państwowego Instytutu Badawczego – Oddział w Gliwicach;
– dr hab. n. med. Beaty Jagielskiej, Dyrektora Narodowego Instytutu Onkologii im. Marie Skłodowskiej-Curie – Państwowego Instytutu Badawczego
– prof. dr. hab. n. med. Janusza Rysia, Dyrektora Narodowego Instytutu Onkologii im. Marie Skłodowskiej-Curie – Państwowego Instytutu Badawczego – Oddział w Krakowie;
– prof. dr. hab. n. med. Krzysztofa Składowskiego, Konsultanta Krajowego w dziedzinie radioterapii onkologicznej.
Organizatorami Sympozjum są: Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy, Oddział Gliwice; Ogólnopolski Związek Zawodowy Techników Medycznych Radioterapii i Śląski Oddział Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej. Ich wspólna inicjatywa ma na celu integrację środowiska zawodowego, wymianę wiedzy i doświadczeń, a także wyznaczanie kierunków dalszego rozwoju w obszarze nowoczesnej terapii onkologicznej.
Wydarzenie spotkało się również z szerokim zainteresowaniem mediów branżowych. Patronat medialny objęły m.in.: czasopismo “Inżynier i Fizyk Medyczny”, portal medyczny “Rynek Zdrowia”, TVP3 Katowice, TVP Info, Polskie Radio Katowice i portal onkologiczny “Zwrotnik Raka.pl”.
Dołącz do grona uczestników, którzy chcą mieć realny wpływ na rozwój nowoczesnej radioterapii w Polsce!
