Znajdź studia dla siebie

Trwa wyszukiwanie kierunków...

Oferujemy studia I, II stopnia oraz jednolite magisterskie. Posiadamy bogatą ofertę studiów podyplomowych dla nauczycieli, prawników, specjalistów administracji oraz managerów. U nas możesz zamówić szkolenie „szyte na miarę”.

Wybierz studia spośród 11 kierunków i niemal 30 specjalności w formule standardowej, „krótsze studia” lub „Dwa dyplomy – jednoCzesne”. Oferujemy studia zarówno dzienne jak i zaoczne.

15/06/2016

Święto żołnierzy z WSH

W tym roku po raz piąty odbyły się uroczystości "Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa". Jest to święto żołnierzy, funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Biura Ochrony Rządu i wszystkich tych osób, które pełniły służbę w ramach misji pokojowych i stabilizacyjnych, kontyngentów i innych grup zadaniowych poza granicami Polski.

Święto to obchodzone 29 maja od 2012 roku, ustanowiono w 2011 roku Ustawą o weteranach działań poza granicami państwa. Nie tylko wprowadziła ona dzisiejsze święto, ale była ważnym krokiem ku temu, aby wzorem najlepszych przedwojennych tradycji weterani mogli być honorowani oraz otaczani należną opieką. Dla upamiętnienia Święta Weteranów, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach płk Krzysztof Radwan oraz Wojskowy Komendant Uzupełnień w Chorzowie ppłk Robert Jańczuk zaprosił grupę weteranów, weteranów poszkodowanych, Wojskowych Komendantów Uzupełnień, przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, przedstawicieli służb mundurowych, świata nauki i kultury  oraz młodzież szkolną na wojewódzkie obchody Święta Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa do Chorzowa.

Wyższą Szkołę Humanitas w Sosnowcu  reprezentował mł.insp.w st. spocz. mgr Wacław Kubies - Kierownik Centrum Kształcenia Służb Mundurowych.  Święto było okazją do tego aby wspomnieć wydarzenia, dokonać podsumowań. Było również okazją do zadumy nad uczestnikami misji, którzy pełniąc odpowiedzialną służbę poświęcili swoje życie.

Podczas części oficjalnej odczytano decyzje, rozkazy oraz wręczono odznaczenia oraz listy gratulacyjne. W drugiej części uroczystych obchodów Święta Weteranów można było zwiedzić wystawę nt.: pamiątki Powstań Śląskich oraz spróbować wojskowej grochówki. Kompanię honorową, poczet sztandarowy, poczet flagowy oraz posterunek honorowy wystawił 34 dr OP z Bytomia oraz Orkiestra Wojskowa z Bytomia.

Tworzymy przestrzeń dla rozwoju i wymiany poglądów. Konferencje naukowe i popularnonaukowe, wykłady, warsztaty, seminaria – w Akademii Humanitas organizowane są wydarzenia, będące odpowiedzią na potrzeby nie tylko środowiska naukowego, naszych studentów ale również mieszkańców regionu.

15/06/2016

Święto żołnierzy z WSH

Akademia Humanitas to nie tylko działalność dydaktyczna i naukowa. Współpracujemy z otoczeniem, jednostkami samorządowymi, sektorem prywatnym i szkołami. Realizujemy wiele projektów unijnych oraz tworzymy rozwiązania dla biznesu i szkół.

12 Uniwersytetów Dziecięcych w całym województwie oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii Humanitas to prężnie działające organizacje skupiające tysiące małych żaków i seniorów.

CHCESZ PODNIEŚĆ EFEKTYWNOŚĆ DZIAŁAŃ PRACOWNIKÓW TWOJEJ FIRMY?
CHCESZ ZORGANIZOWAĆ KONFERENCJĘ, WYNAJĄĆ SALĘ SZKOLENIOWĄ LUB KONFERENCYJNĄ,
A MOŻE ZAREJESTROWAĆ FIRMĘ LUB ZORGANIZOWAĆ BIURO?

Proponujemy możliwość indywidualnego zlecenia nam realizacji usług rozwojowych dla pracowników Państwa firmy, jak również usługi promujące Państwa działalność, kompleksowe usługi konferencyjne, czy też wynajem sal konferencyjnych, szkoleniowych, warsztatowych, komputerowych, powierzchni biurowych, wystawienniczych itp.