Rektor Akademii Humanitas reprezentował uczelnię podczas uroczystości służb mundurowych

Dr Mariusz Lekston, Rektor Akademii Humanitas, uczestniczył w lipcu w trzech ważnych uroczystościach poświęconych służbom dbającym o bezpieczeństwo mieszkańców regionu. Reprezentował uczelnię podczas obchodów Święta Policji w Sosnowcu i Częstochowie oraz jubileuszu 35-lecia Straży Miejskiej w Sosnowcu.

Święto Policji w Sosnowcu

15 lipca 2026 roku w Zespole Szkół Muzycznych odbyły się uroczyste obchody Święta Policji w Sosnowcu. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, instytucji publicznych oraz organizacji współpracujących z sosnowiecką Policją. Akademię Humanitas oficjalnie reprezentował dr Mariusz Lekston, Rektor AH.

Uroczystość była okazją do podziękowania policjantkom, policjantom i pracownikom cywilnym za ich codzienną służbę. Podczas wydarzenia wręczono akty mianowania na wyższe stopnie, wyróżnienia resortowe oraz odznaki honorowe za zasługi dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Częstochowskie Obchody Święta Policji

Kolejnym wydarzeniem, podczas którego Rektor Akademii Humanitas reprezentował uczelnię, były Częstochowskie Obchody Święta Policji. Uroczystość odbyła się 23 lipca na Placu Biegańskiego i miała szczególny charakter – w 2026 roku przypada bowiem jubileusz 100-lecia utworzenia stanowiska dzielnicowego w polskiej Policji.

W programie znalazły się m.in. mianowania na wyższe stopnie służbowe, wręczenie odznaczeń, życzenia i gratulacje dla funkcjonariuszy oraz festyn rodzinny dla mieszkańców regionu. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, wymiaru sprawiedliwości, służb mundurowych oraz instytucji współpracujących z częstochowską Policją.

Rektor Akademii Humanitas na jubileuszu Straży Miejskiej

Dr Mariusz Lekston wziął również udział w obchodach 35-lecia Straży Miejskiej w Sosnowcu. Podczas jubileuszowej uroczystości Rektor oficjalnie reprezentował Akademię Humanitas, podkreślając obecność uczelni w ważnych wydarzeniach społecznych Sosnowca.

Akademia Humanitas obecna w życiu regionu

Udział Rektora Akademii Humanitas w uroczystościach organizowanych przez Policję oraz Straż Miejską wpisuje się w zaangażowanie uczelni w życie regionu i budowanie relacji z instytucjami publicznymi. Był również wyrazem szacunku dla funkcjonariuszy i pracowników służb, którzy każdego dnia podejmują działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.

Obecność przedstawicieli Akademii Humanitas podczas wydarzeń o charakterze miejskim i regionalnym sprzyja rozwijaniu współpracy oraz wzmacnia rolę uczelni jako aktywnego uczestnika życia społecznego.