Akademia Humanitas wraz z Śląskim Ośrodkiem Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach oraz Pracownią Psychologiczną Magdaleny Szutarskiej podpisała porozumienie o utworzeniu i realizacji 4-letniej Szkoły Psychoterapii w Podejściu Skoncentrowanym na Rozwiązaniach. Rekrutacja rusza już w kwietniu!
Trzech partnerów – wspólnie dla przyszłych psychoterapeutów
Szkoła powstaje dzięki współpracy trzech partnerów, którzy łączą doświadczenie kliniczne, praktyczne kompetencje oraz najwyższą jakość kształcenia akademickiego, tworząc solidny fundament dla sukcesu zawodowego absolwentów. Synergia tych instytucji pozwala na realizację programu, który odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na wysokiej klasy specjalistów w obszarze psychoterapii.
Śląski Ośrodek Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach – jeden z wiodących ośrodków terapeutycznych w Polsce, specjalizujący się w pracy z dziećmi, młodzieżą i ich opiekunami. Jako Ośrodek Szkoleniowy posiada akredytację Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, co umożliwia uczestnikom udział w programie certyfikacyjnym PSTTSR.
Pracownia Psychologiczna Magdalena Szutarska – placówka szkoleniowa posiadająca akredytację PSTTSR, znana z profesjonalnego przygotowania specjalistów do pracy.
Akademia Humanitas – od wielu lat kształcimy specjalistów w obszarze psychologii i zawodów pomocowych. Dzięki współpracy z ekspertami akademickimi oraz praktykami zapewniamy wysoką jakość nauczania i dostęp do najnowszej wiedzy oraz metod terapeutycznych.
Szkoła Psychoterapii w Podejściu Skoncentrowanym na Rozwiązaniach – profesjonalna ścieżka do zawodu psychoterapeuty
Czteroletni program studiów zapewnia kompleksowe przygotowanie, dostarczając uczestnikom wiedzy, umiejętności i kompetencji niezbędnych do pracy jako psychoterapeuta w podejściu skoncentrowanym na rozwiązaniach, z uwzględnieniem kontekstu pracy systemowej zgodnie z aktualnymi przepisami. (z ustawą z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz. U. z 2022 r. poz. 2023, ze zm.), rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 19 czerwca 2019 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień (Dz. U. z 2019 r. poz. 1285 ze zm.) i standardami Polskiej Rady Psychoterapii.
Dodatkowe atuty:
✅Atestacja programu przez Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (PSTTSR).
✅ Szkoła przygotowuje do pracy w zawodzie psychoterapeuty zgodnie ze standardami PSTTSR i umożliwia przystąpienie do egzaminu w PSTTSR w celu otrzymania Certyfikatu Psychoterapeuty.
✅ Certyfikat Psychoterapeuty PSTTSR zgodny z:
- ustawą z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz. U. z 2022 r. poz. 2023, ze zm.);
- rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 19 czerwca 2019 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień (Dz. U. z 2019 r. poz. 1285 ze zm.);
- standardami Polskiej Rady Psychoterapii.
✅ Ekspercka kadra – zajęcia są prowadzone przez zespół szkoleniowy Śląskiego Ośrodka Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach oraz doświadczonych psychoterapeutów, psychiatrów i superwizorów.
✅ Nowoczesne formy kształcenia – kompleksowe przygotowanie kompetencyjne: dzięki zintegrowanemu programowi obejmującemu zajęcia dydaktyczne, staże kliniczne, intensywną superwizjię pracy psychoterapeutycznej oraz wsparcie w rozwoju własnym, każdy uczestnik zyskuje solidne podstawy teoretyczne i praktyczne umiejętności.
✅ Kompleksowe przygotowanie – program obejmuje pracę w różnych kontekstach terapeutycznych, także w systemowym podejściu.
Szkoła jest skierowana do psychologów, terapeutów, lekarzy, socjologów, pedagogów oraz specjalistów zawodów pomocowych, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje i zdobyć prestiżowy certyfikat Certyfikat Psychoterapeuty PSTTSR.
Dołącz do listy zainteresowanych!
Rekrutacja rozpocznie się w drugiej połowie kwietnia. Zapisz się na listę zainteresowanych, aby otrzymać broszurę informacyjną i być na bieżąco z rekrutacją! Wystarczy wypełnić formularz: https://forms.office.com/e/2muJ5guGwR




