Znajdź studia dla siebie

Trwa wyszukiwanie kierunków...

Oferujemy studia I, II stopnia oraz jednolite magisterskie. Posiadamy bogatą ofertę studiów podyplomowych dla nauczycieli, prawników, specjalistów administracji oraz managerów. U nas możesz zamówić szkolenie „szyte na miarę”.

Wybierz studia spośród 11 kierunków i niemal 30 specjalności w formule standardowej, „krótsze studia” lub „Dwa dyplomy – jednoCzesne”. Oferujemy studia zarówno dzienne jak i zaoczne.

27/06/2024

Umiędzynarodowienie Informatyki w Akademii Humanitas

Akademia Humanitas uzyskała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej na realizację projektu „Umiędzynarodowienie Informatyki w Akademii Humanitas” nr FESL.10.25-IZ.01-074G/23. Projekt realizowany jest ze środków  Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027 w ramach Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji.

Realizacja projektu ma na celu wzmocnienie i rozwój kształcenia w Akademii Humanitas, zgodnie z potrzebami cyfrowej i zielonej gospodarki. Uczestnicy i uczestniczki projektu (minimum 80%) będą mieli szansę zwiększyć swoje kompetencje cyfrowe, które z powodzeniem wykorzystają w procesie uczenia się, życiu codziennym i pracy w sektorze zielonej gospodarki.

Projekt skierowany jest do studentów i studentek Akademii Humanitas (w tym także absolwentów i absolwentek) oraz uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych, uczących się lub mieszkających na terenie 7 podregionów górniczych województwa śląskiego (tj. katowickiego, sosnowieckiego, tyskiego, bytomskiego, gliwickiego, rybnickiego oraz bielskiego).

Główne działania, które planujemy zrealizować w ramach projektu to:

1. Wsparcie Biura Karier w Akademii Humanitas poprzez:

• zatrudnienie doradcy zawodowego,
  • udzielenie wsparcia doradczego dla studentów i studentek Akademii Humanitas w języku angielskim i ukraińskim,
  • organizację warsztatów i konsultacji z doradcą zawodowym dla uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych,
  • doposażenie Biura Karier m.in. o narzędzia umożliwiające przeprowadzanie profesjonalnych testów z zakresu coachingu i doradztwa zawodowego.

2. Podniesienie atrakcyjności Akademii Humanitas poprzez realizację staży dla studentów i studentek u pracodawców z branży IT lub w działach IT.

3. Wsparcie uczniów szkół ponadpodstawowych przez Akademię Humanitas poprzez realizację w języku obcym (angielskim lub ukraińskim) warsztatów z zakresu cyfrowych i zielonych kompetencji, m.in. warsztaty z projektowania i prototypowania, wirtualizacji, programowania autonomicznych robotów, sztucznej inteligencji czy cyberbezpieczeństwa

#FunduszeUE    #FunduszeEuropejskie

Wartość Projektu: 880 961,25 PLN

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 792 865,12 PL

Akademia Humanitas to nie tylko działalność dydaktyczna i naukowa. Współpracujemy z otoczeniem, jednostkami samorządowymi, sektorem prywatnym i szkołami. Realizujemy wiele projektów unijnych oraz tworzymy rozwiązania dla biznesu i szkół.

12 Uniwersytetów Dziecięcych w całym województwie oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii Humanitas to prężnie działające organizacje skupiające tysiące małych żaków i seniorów.

CHCESZ PODNIEŚĆ EFEKTYWNOŚĆ DZIAŁAŃ PRACOWNIKÓW TWOJEJ FIRMY?
CHCESZ ZORGANIZOWAĆ KONFERENCJĘ, WYNAJĄĆ SALĘ SZKOLENIOWĄ LUB KONFERENCYJNĄ,
A MOŻE ZAREJESTROWAĆ FIRMĘ LUB ZORGANIZOWAĆ BIURO?

Proponujemy możliwość indywidualnego zlecenia nam realizacji usług rozwojowych dla pracowników Państwa firmy, jak również usługi promujące Państwa działalność, kompleksowe usługi konferencyjne, czy też wynajem sal konferencyjnych, szkoleniowych, warsztatowych, komputerowych, powierzchni biurowych, wystawienniczych itp.