Znajdź studia dla siebie

Trwa wyszukiwanie kierunków...

Oferujemy studia I, II stopnia oraz jednolite magisterskie. Posiadamy bogatą ofertę studiów podyplomowych dla nauczycieli, prawników, specjalistów administracji oraz managerów. U nas możesz zamówić szkolenie „szyte na miarę”.

Wybierz studia spośród 11 kierunków i niemal 30 specjalności w formule standardowej, „krótsze studia” lub „Dwa dyplomy – jednoCzesne”. Oferujemy studia zarówno dzienne jak i zaoczne.

04/07/2019

Praktyka czyni mistrza!

W dniach 13-21 czerwca 2019 r. grupa studentów z kierunku Bezpieczeństwo Narodowe uczestniczyła w obozie szkoleniowym w ramach praktyk studenckich.
Pierwsze dwa dni poświęcone były zajęciom teoretycznym. Studenci zapoznali się miedzy innymi z organizacją i funkcjonowaniem gminnych, powiatowych i wojewódzkich systemów bezpieczeństwa, zarządzaniem podmiotami bezpieczeństwa oraz organizacjami będącymi w sytuacjach kryzysowych a także pracując zespołowo opracowywali warianty reagowania na zjawiska kryzysowe.
Uczyli się także wykorzystywać praktycznie dane do badania zjawisk i procesów w zakresie bezpieczeństwa i obronności różnych środowisk społecznych.
Druga część praktyk studenckich, odbyła się w Zakopanem i Kościelisku, gdzie uczestników zapoznano z funkcjonowaniem Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Historię i bieżącą działalność TOPR-u oraz wyposażenie śmigłowca ratowniczego i formy akcji ratowniczych w górach a także instruktaż dotyczący wykorzystania sprzętu ratowniczego przybliżył pracownik TOPR Tomasz Michalik. Studenci zwiedzili siedzibę TOPR-u oraz lądowisko i bazę śmigłowca ratowniczego.
Mimo kapryśnej pogody studenci uczestniczyli w górskiej wyprawie do Doliny Gąsienicowej i nad Czarny Staw Gąsienicowy w Tatrach. Wyprawa była wymagająca ze względu na ukształtowanie terenu, długość trasy i niespodziewane warunki atmosferyczne. Ponieważ wielu uczestników wyprawy nie była nigdy wcześniej w Tatrach, było to dla nich niezwykłe wyzwanie.
Niezapomnianych wrażeń dostarczyła wyprawa do jaskiń: Mroźnej i Mylnej Raptawickiej i Smoczej Jamy w Dolinie Kościeliskiej. Praktykanci wyposażeni w kaski i latarki pokonywali niezwykle ciekawe pod względem ukształtowania wytwory natury powstałe w skałach. Całodzienna wyprawa była wyczerpująca ale dała satysfakcję studentom, którzy bez przeszkód pokonali swoje lęki i strach przed nieznanym. Wieczorem odbyły się zajęcia na basenach termalnych w Chochołowie, by zrelaksować się po całym dniu wytężonej studenckiej praktyki. W kolejnym dniu studenci uczestniczyli w zajęciach w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Zakopanem oraz zwiedzili Muzeum Tatrzańskie i Muzeum Stylu Zakopiańskiego.
W ostatnim dniu obozu studenckiego odbyły się zajęcia terenowe w postaci testów na spostrzegawczość, posługiwanie się mapą i bez mapy w terenie w celu dotarcia do określonego punktu. Pomysłowość studentów przerosła oczekiwania wykładowców. Dla niektórych było to nowe wyzwanie. Po obiedzie wszyscy udali się na słynne zakopiańskie Krupówki oraz na Gubałówkę, z której roztaczał się piękny widok na polskie Tatry i Zakopane.
Nad stroną organizacyjną i praktyczną obozu szkoleniowego w ramach praktyk studenckich sprawował piecze Kierownik Centrum Kształcenia Służb Mundurowych WSH mgr Wacław Kubies, który pełnił również funkcję Kierownika Obozu Praktyk Studenckich.
Nie ma to jak nauka w praktycznym wymiarze!
Już wkrótce kolejne tego typu wyjazdy wzbogacające wiedzę i pozwalające na zdobycie wielu nowych umiejętności i doświadczeń.

Akademia Humanitas to nie tylko działalność dydaktyczna i naukowa. Współpracujemy z otoczeniem, jednostkami samorządowymi, sektorem prywatnym i szkołami. Realizujemy wiele projektów unijnych oraz tworzymy rozwiązania dla biznesu i szkół.

12 Uniwersytetów Dziecięcych w całym województwie oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii Humanitas to prężnie działające organizacje skupiające tysiące małych żaków i seniorów.

CHCESZ PODNIEŚĆ EFEKTYWNOŚĆ DZIAŁAŃ PRACOWNIKÓW TWOJEJ FIRMY?
CHCESZ ZORGANIZOWAĆ KONFERENCJĘ, WYNAJĄĆ SALĘ SZKOLENIOWĄ LUB KONFERENCYJNĄ,
A MOŻE ZAREJESTROWAĆ FIRMĘ LUB ZORGANIZOWAĆ BIURO?

Proponujemy możliwość indywidualnego zlecenia nam realizacji usług rozwojowych dla pracowników Państwa firmy, jak również usługi promujące Państwa działalność, kompleksowe usługi konferencyjne, czy też wynajem sal konferencyjnych, szkoleniowych, warsztatowych, komputerowych, powierzchni biurowych, wystawienniczych itp.