Znajdź studia dla siebie

Trwa wyszukiwanie kierunków...

Oferujemy studia I, II stopnia oraz jednolite magisterskie. Posiadamy bogatą ofertę studiów podyplomowych dla nauczycieli, prawników, specjalistów administracji oraz managerów. U nas możesz zamówić szkolenie „szyte na miarę”.

Wybierz studia spośród 11 kierunków i niemal 30 specjalności w formule standardowej, „krótsze studia” lub „Dwa dyplomy – jednoCzesne”. Oferujemy studia zarówno dzienne jak i zaoczne.

15/11/2017

Rola dzielnicowego w policji - sympozjum naukowe w WSH

W najbliższy piątek 17 listopada br. o godz. 10.00 w auli Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu odbędzie się sympozjum naukowe pt. „Rola Dzielnicowego w nowoczesnej formacji policyjnej”. W wydarzeniu udział weźmie blisko 250 funkcjonariuszy policji z garnizonu śląskiego, przedstawiciele Komendy Głównej Policji i komend wojewódzkich, zaproszeni goście oraz naukowcy zainteresowani poruszaną tematyką.

Celem sympozjum jest przedstawienie roli dzielnicowego w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego w społecznościach lokalnych, w kontekście wprowadzenia nowych rozwiązań systemowych w zakresie funkcjonowania służby dzielnicowego. Podczas wykładów zostaną również zaprezentowanie pierwsze wyniki ogólnopolskich badań dzielnicowych, które były realizowane w dniach 9-13 stycznia br. przez Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji.

Prelekcje dla zgromadzonych uczestników przeprowadzą znamienici naukowcy, w tym m.in.:

• mł. insp. dr Iwona Klonowska, Dyrektor Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji,
  • mł. insp. dr Marzena Kordaczuk-Wąs, Radca w Wydziale Prewencji Biura Prewencji Komendy Głównej Policji,
  • dr Andrzej Bulzak, Dyrektor Instytutu Psychologii Wyższej Szkoły Humanitas,
  • prof. zw. dr hab. Jadwiga Stawnicka, Dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa Narodowego WSH, inicjatorka organizowanego sympozjum.

Prof. zw. dr hab. Jadwiga Stawnicka jest autorką ponad 170 publikacji, 13 monografii naukowych, w tym 8 monografii poświęconych tematyce funkcjonowania policji oraz członkiem Rady Naukowej czasopisma „Policja 997”. Zakres jej zainteresowań naukowych obejmuje przede wszystkim: policyjne nauki stosowane, bezpieczeństwo wewnętrzne, humanistyczne aspekty zarządzania, komunikację w sytuacjach kryzysowych, psychologię konfliktu i negocjacji, kulturę organizacyjną w policji oraz community policing – filozofię działań policji. Profesor Jadwiga Stawnicka współpracuje z policją w obszarze naukowym, organizacyjnym i dydaktycznym. Za zasługi dla policji została odznaczona brązowym, srebrnym i złotym medalem. Od roku akademickiego 2017/2018 pełni funkcję Dyrektora Instytutu Bezpieczeństwa Narodowego Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu.

/k.u. 15.11.17/

Akademia Humanitas to nie tylko działalność dydaktyczna i naukowa. Współpracujemy z otoczeniem, jednostkami samorządowymi, sektorem prywatnym i szkołami. Realizujemy wiele projektów unijnych oraz tworzymy rozwiązania dla biznesu i szkół.

12 Uniwersytetów Dziecięcych w całym województwie oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii Humanitas to prężnie działające organizacje skupiające tysiące małych żaków i seniorów.

CHCESZ PODNIEŚĆ EFEKTYWNOŚĆ DZIAŁAŃ PRACOWNIKÓW TWOJEJ FIRMY?
CHCESZ ZORGANIZOWAĆ KONFERENCJĘ, WYNAJĄĆ SALĘ SZKOLENIOWĄ LUB KONFERENCYJNĄ,
A MOŻE ZAREJESTROWAĆ FIRMĘ LUB ZORGANIZOWAĆ BIURO?

Proponujemy możliwość indywidualnego zlecenia nam realizacji usług rozwojowych dla pracowników Państwa firmy, jak również usługi promujące Państwa działalność, kompleksowe usługi konferencyjne, czy też wynajem sal konferencyjnych, szkoleniowych, warsztatowych, komputerowych, powierzchni biurowych, wystawienniczych itp.