Znajdź studia dla siebie

Trwa wyszukiwanie kierunków...

Oferujemy studia I, II stopnia oraz jednolite magisterskie. Posiadamy bogatą ofertę studiów podyplomowych dla nauczycieli, prawników, specjalistów administracji oraz managerów. U nas możesz zamówić szkolenie „szyte na miarę”.

Wybierz studia spośród 11 kierunków i niemal 30 specjalności w formule standardowej, „krótsze studia” lub „Dwa dyplomy – jednoCzesne”. Oferujemy studia zarówno dzienne jak i zaoczne.

23/10/2017

Konferencja ProGRAmowanie Rozwoju za nami!

Bogaty program konferencji „ProGRAmowanie rozwoju – więcej niż technologie” przyciągnął w progi Wyższej Szkoły Humanitas niemal 250 dyrektorów szkół podstawowych, nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, trenerów i entuzjastów nauki programowania wśród dzieci. Spotkanie to, stanowiąc inaugurację 7 projektów Eksperci Programowania, pozwoliło przybliżyć uczestnikom ideę i przebieg projektu, jego skalę oraz narzędzia, dzięki którym nauka programowania staje się zabawą i przyjemnością.

Uczestnicy konferencji podnosili swoją wiedzę i umiejętności podczas szkoleń dotyczących nauczania metodą eksperymentu, wykorzystywania robotów w edukacji wczesnoszkolnej oraz zastosowania alternatywnej rzeczywistości na lekcjach. Podczas konferencji zaprezentowano również sprzęt, który otrzymają szkoły i nauczyciele objęci projektem, w tym zaprojektowaną przez specjalistów Wyższej Szkoły Humanitas matę edukacyjną.

Niemal 40 uczniów szkół podstawowych wzięło udział w warsztatach z zastosowaniem zestawów LEGO WEDO 2.0, LEGO Mindstorms, gry planszowej CodeBook i maty edukacyjnej. Uczestnicy konferencji tłumnie odwiedzali sale, w których odbywały się pokazowe warsztaty z udziałem dzieci. Była to doskonała okazja do obserwowania zajęć, które już wkrótce prowadzić będą goszczący na konferencji nauczyciele w swoich placówkach.

Korzystając z niezwykłej okazji, jaką jest rozpoczęcie realizacji 7 projektów Eksperci Programowania, udało się stworzyć przestrzeń do ukazania ogromnych możliwości, jakie niesie dla szkół wprowadzenie nauczania programistycznego w edukacji wczesnoszkolnej. Konferencja była okazją do zniwelowania obaw uczestników projektu przed tym wyzwaniem. Wciąż jeszcze funkcjonują stereotypy dotyczące pracy programisty, które nie zachęcają do zgłębiania wiedzy na ten temat. W powszechnym myśleniu programowanie kojarzy się z indywidualną pracą informatyka pochylonego nad klawiaturą komputera, zapisującego niezrozumiałe dla niewtajemniczonych ciągi znaków. W rzeczywistości, programowanie nie jest wiedzą tajemną- nauka programowania to nauka twórczego myślenia, rozwiązywania problemów, myślenia logicznego i algorytmicznego, praca zespołowa i przede wszystkim świetna zabawa. Nie dość, że każdy może zostać programistą – każdy z nas programuje na co dzień, tylko nie zdaje sobie z tego sprawy! O tym wszystkim przekonywali podczas prelekcji, szkoleń i warsztatów doświadczeni trenerzy, którzy od lat, z sukcesami wykorzystują elementy nauki programowania na wszystkich etapach edukacji.

Konferencja wpisała się w obchody Europejskiego Tygodnia Kodowania, który od trzech lat koncentruje wydarzenia, których celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Patronat honorowy nad Konferencją „ProGRAmowanie rozwoju – więcej niż technologie” objęli:

• Ministerstwo Edukacji Narodowej
  • Ministerstwo Cyfryzacji
  • Marszałek Województwa Śląskiego
  • Marszałek Województwa Lubelskiego
  • Marszałek Województwa Małopolskiego
  • Kuratorium Oświaty w Krakowie
  • Kuratorium Oświaty w Katowicach
  • Prezydenta Miasta Sosnowiec
  • Stowarzyszenia MENSA Polska.

Konferencja odbyła się we współpracy ze Stowarzyszeniem KISS oraz Fundacją Media 3.0.

/k.k. 23.10.17/

Akademia Humanitas to nie tylko działalność dydaktyczna i naukowa. Współpracujemy z otoczeniem, jednostkami samorządowymi, sektorem prywatnym i szkołami. Realizujemy wiele projektów unijnych oraz tworzymy rozwiązania dla biznesu i szkół.

12 Uniwersytetów Dziecięcych w całym województwie oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii Humanitas to prężnie działające organizacje skupiające tysiące małych żaków i seniorów.

CHCESZ PODNIEŚĆ EFEKTYWNOŚĆ DZIAŁAŃ PRACOWNIKÓW TWOJEJ FIRMY?
CHCESZ ZORGANIZOWAĆ KONFERENCJĘ, WYNAJĄĆ SALĘ SZKOLENIOWĄ LUB KONFERENCYJNĄ,
A MOŻE ZAREJESTROWAĆ FIRMĘ LUB ZORGANIZOWAĆ BIURO?

Proponujemy możliwość indywidualnego zlecenia nam realizacji usług rozwojowych dla pracowników Państwa firmy, jak również usługi promujące Państwa działalność, kompleksowe usługi konferencyjne, czy też wynajem sal konferencyjnych, szkoleniowych, warsztatowych, komputerowych, powierzchni biurowych, wystawienniczych itp.