Znajdź studia dla siebie

Trwa wyszukiwanie kierunków...

Oferujemy studia I, II stopnia oraz jednolite magisterskie. Posiadamy bogatą ofertę studiów podyplomowych dla nauczycieli, prawników, specjalistów administracji oraz managerów. U nas możesz zamówić szkolenie „szyte na miarę”.

Wybierz studia spośród 11 kierunków i niemal 30 specjalności w formule standardowej, „krótsze studia” lub „Dwa dyplomy – jednoCzesne”. Oferujemy studia zarówno dzienne jak i zaoczne.

01/07/2015

Obóz szkoleniowy studentów Bezpieczeństwa narodowego

W dniach 17-22 czerwca 2015 r. studenci WSH z kierunku Bezpieczeństwo narodowe uczestniczyli w obozie szkoleniowym w ramach praktyk studenckich. W ciągu pięciu dni mieli oni okazję pogłębić swoją wiedzę teoretyczną oraz m.in. na żywo przekonać się jak wygląda praca TOPR-u. W ramach wyjazdu nie zabrakło również wyprawy w góry oraz eksplorowania tatrzańskich jaskiń.

Pierwsze dwa dni obozu poświęcone były  zajęciom  teoretycznym. Studenci zapoznali się m.in. z organizacją i funkcjonowaniem gminnych, powiatowych i wojewódzkich systemów bezpieczeństwa, zarządzaniem podmiotami bezpieczeństwa oraz organizacjami będącymi w sytuacjach kryzysowych, a także pracując zespołowo w grupach wypracowywali warianty reagowania na zjawiska kryzysowe.

Druga część praktyk studenckich odbywała się w Bańskiej Niżnej i Zakopanem.   Uczestnicy zapoznali się z funkcjonowaniem Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy przeprowadzili ciekawe wykłady  z historii, zadań i bieżącej działalności TOPR-u oraz zapoznali studentów  z wyposażeniem śmigłowca ratowniczego i formą akcji ratowniczych w górach oraz instruktażem dotyczącym wykorzystania sprzętu ratowniczego.

Niezapomnianych wrażeń dostarczyła wyprawa do jaskini Mroźnej i Mylnej w Dolinie Kościeliskiej pod przewodnictwem Zastępcy   Dyrektora Instytutu Bezpieczeństwa Narodowego - mgr Wacława Kubiesa. Przewodnik tatrzański Tadeusz Stopka poprowadzi ł studentów jedną z najciekawszych tras tatrzańskich Doliną Gąsienicową nad Czarny Staw Gąsienicowy, szczyt Mały Kościelec, przełęcz Karb do Doliny Zielonej Gąsienicowej i powrót przez Boczniak do Doliny Gąsienicowej. Wieczorami odbywały się zajęcia na basenach termalnych w Szaflarach, by zrelaksować się po całym dniu wytężonej studenckiej praktyki.

Tak jak w poprzednim roku  odbyły się również zajęcia terenowe w postaci testów na spostrzegawczość , czy radzenie sobie w orientacji w terenie z użyciem i bez użycia mapy. W ostatnim dniu studenci wzięli udział w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy i podstaw turystyki letniej i zimowej, organizowanej przez Fundację Aktywnej Edukacji  „Tatra Rescue”, które przeprowadził ratownik Łukasz Wiercioch z TOPR-u. Na zakończenie szkolenia studenci otrzymali certyfikaty.

Akademia Humanitas to nie tylko działalność dydaktyczna i naukowa. Współpracujemy z otoczeniem, jednostkami samorządowymi, sektorem prywatnym i szkołami. Realizujemy wiele projektów unijnych oraz tworzymy rozwiązania dla biznesu i szkół.

12 Uniwersytetów Dziecięcych w całym województwie oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii Humanitas to prężnie działające organizacje skupiające tysiące małych żaków i seniorów.

CHCESZ PODNIEŚĆ EFEKTYWNOŚĆ DZIAŁAŃ PRACOWNIKÓW TWOJEJ FIRMY?
CHCESZ ZORGANIZOWAĆ KONFERENCJĘ, WYNAJĄĆ SALĘ SZKOLENIOWĄ LUB KONFERENCYJNĄ,
A MOŻE ZAREJESTROWAĆ FIRMĘ LUB ZORGANIZOWAĆ BIURO?

Proponujemy możliwość indywidualnego zlecenia nam realizacji usług rozwojowych dla pracowników Państwa firmy, jak również usługi promujące Państwa działalność, kompleksowe usługi konferencyjne, czy też wynajem sal konferencyjnych, szkoleniowych, warsztatowych, komputerowych, powierzchni biurowych, wystawienniczych itp.