Znajdź studia dla siebie

Trwa wyszukiwanie kierunków...

Oferujemy studia I, II stopnia oraz jednolite magisterskie. Posiadamy bogatą ofertę studiów podyplomowych dla nauczycieli, prawników, specjalistów administracji oraz managerów. U nas możesz zamówić szkolenie „szyte na miarę”.

Wybierz studia spośród 11 kierunków i niemal 30 specjalności w formule standardowej, „krótsze studia” lub „Dwa dyplomy – jednoCzesne”. Oferujemy studia zarówno dzienne jak i zaoczne.

28/05/2024

Nauka to show, które nieprzerwanie trwa!

„Nauka to czary, które naprawdę działają” i tym razem nie było inaczej. Choć 14 kwietnia 2024 roku naukowa sztafeta Zagłębiowskiego Maratonu Nauki dotarła do mety, to echa wydarzenia zdają się nieść ideę maratonu dalej. To było sześć tygodni wypełnionych spotkaniami, dialogiem, warsztatami z ekspertami. Uczestnicy różnych pokoleń poznawali naukę na nowo, poszerzali swoje horyzonty.

Zagłębiowski Maraton Nauki zorganizowany przez Akademię Humanitas wraz z partnerami, współfinansowany przez Ministerstwo Nauki i Edukacji miał za zadanie nie tylko popularyzować osiągnięcia naukowe przez co przyczyniać się do poszerzania wiedzy jego uczestników, ale również inspirować ich do interdyscyplinarnego myślenia i współpracy.

Do biegu gotowi, START!

W kontekście ciągłej ewolucji nauki i edukacji pomysłodawcy Maratonu postawili sobie za cel pokazanie, jak dynamiczne i ekscytujące może być poszerzanie horyzontów oraz jak ważna jest integracja teorii z praktyką w realnym świecie.

- Nauka, która jest oceanem - znamy to wszyscy. Ale nauka jako czary, jako pewnego rodzaju ekscytacja i odkrycia – to jest ten pierwiastek, który nas napędza do zmiany. Nauka jest dynamiczna, przez to jest taka ciekawa, pełna właśnie magii – mówił rektor Akademii Humanitas, prof. AH dr hab. Michał Kaczmarczyk.

Tymi słowami, w dniu 26 lutego 2024 r. JM Rektor AH oficjalnie zainaugurował I edycję Zagłębiowskiego Maratonu Nauki. Relację z otwarcia, wypowiedzi zaproszonych Gości oraz galerię zdjęć z tego dnia możecie Państwo przeczytać i zobaczyć w treści artykułu Zagłębiowski Maraton Nauki wystartował >>

Z ww. artykułu pochodzą również cytowane słowa dziennikarki Beaty Sadowskiej "aby zacząć biegać trzeba czuć to w sercu, w głowie i... mieć rzecz jasna odpowiednie obuwie". 26 lutego przywdzialiśmy "odpowiednie obuwie" w postaci programu Zagłębiowskiego Maratonu Nauki i ruszyliśmy w sztafecie po wiedzę!

Po zakończeniu realizacji wszystkich 36-ciu wydarzeń popularno-naukowych tj. po szczęśliwym dobiegnięciu do mety, wiemy już, że frekwencja Maratonu przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Łącznie w całym Maratonie "pobiegło po wiedzę" prawie 5 tys. uczestników i uczestniczek!

Spotkania z wyśmienitymi ekspertami - popularyzatorami nauki, przyciągnęły setki uczestników, co jest świadectwem rosnącej popularności nauki i edukacji w formie otwartej i dostępnej dla wszystkich.

W celu zapoznania się z:

• osiągniętymi rezultatmi Projektu,
  • charakterystyką Uczestników i Uczestniczek 36-ciu wydarzeń, w tym nazwami szkół, których uczniowie i uczennice pobiegli z nami w Maratonie,
  • podsumowaniami poszczególnych tygodni tematycznych,
  • opisami poszczególnych wydarzeń,
  • sylwetkami prelegentów, którzy w trakcie 6-ciu tygodni popularyzowali naukę wśród uczestników i uczestniczek Maratonu,
  • patronami i partnerami Akademii Humanitas w realizacji Projektu,
  • galeriami zdjęć dokumentującymi dynamikę i rozmach Przedsięwzięcia,
  • laureatmi konkursu "Biegnij po wiedzę" przeprowadzonego wśród uczniów szkół ponadpodstawowych,
  • filmem zawierającym ujęcia ze wszystkich wydarzeń zrealizowanych w trakcie Zagłębiowskiego Maratonu Nauki,

ZAPRASZAMY PAŃSTWA DO ODWIEDZENIA
oficjalnej strony poświęconej Zagłębiowskiemu Maratonowi Nauki >>

Treści zgromadzone na stronie Projektu podpowiedzą również Państwu, czy zobaczymy się ponownie?!

Zagłębiowski Maraton Nauki to projekt Akademii Humanitas, który uzyskał dofinansowanie ze środków budżetu Państwa, przyznanych Akademii Humanitas przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu pn. Społeczna odpowiedzialność Nauki II. Nr umowy zawartej przez Akademię Humanitas z Ministerstwem Edukacji i Nauki: POPUL/SN/0064/2023/01.

Tworzymy przestrzeń dla rozwoju i wymiany poglądów. Konferencje naukowe i popularnonaukowe, wykłady, warsztaty, seminaria – w Akademii Humanitas organizowane są wydarzenia, będące odpowiedzią na potrzeby nie tylko środowiska naukowego, naszych studentów ale również mieszkańców regionu.

28/05/2024

Nauka to show, które nieprzerwanie trwa!

Do biegu gotowi, START!

W celu zapoznania się z:

• osiągniętymi rezultatmi Projektu,
  • podsumowaniami poszczególnych tygodni tematycznych,
  • opisami poszczególnych wydarzeń,
  • patronami i partnerami Akademii Humanitas w realizacji Projektu,
  • galeriami zdjęć dokumentującymi dynamikę i rozmach Przedsięwzięcia,

ZAPRASZAMY PAŃSTWA DO ODWIEDZENIA
oficjalnej strony poświęconej Zagłębiowskiemu Maratonowi Nauki >>

Akademia Humanitas to nie tylko działalność dydaktyczna i naukowa. Współpracujemy z otoczeniem, jednostkami samorządowymi, sektorem prywatnym i szkołami. Realizujemy wiele projektów unijnych oraz tworzymy rozwiązania dla biznesu i szkół.

12 Uniwersytetów Dziecięcych w całym województwie oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii Humanitas to prężnie działające organizacje skupiające tysiące małych żaków i seniorów.

CHCESZ PODNIEŚĆ EFEKTYWNOŚĆ DZIAŁAŃ PRACOWNIKÓW TWOJEJ FIRMY?
CHCESZ ZORGANIZOWAĆ KONFERENCJĘ, WYNAJĄĆ SALĘ SZKOLENIOWĄ LUB KONFERENCYJNĄ,
A MOŻE ZAREJESTROWAĆ FIRMĘ LUB ZORGANIZOWAĆ BIURO?

Proponujemy możliwość indywidualnego zlecenia nam realizacji usług rozwojowych dla pracowników Państwa firmy, jak również usługi promujące Państwa działalność, kompleksowe usługi konferencyjne, czy też wynajem sal konferencyjnych, szkoleniowych, warsztatowych, komputerowych, powierzchni biurowych, wystawienniczych itp.