Znajdź studia dla siebie

Trwa wyszukiwanie kierunków...

Oferujemy studia I, II stopnia oraz jednolite magisterskie. Posiadamy bogatą ofertę studiów podyplomowych dla nauczycieli, prawników, specjalistów administracji oraz managerów. U nas możesz zamówić szkolenie „szyte na miarę”.

Wybierz studia spośród 11 kierunków i niemal 30 specjalności w formule standardowej, „krótsze studia” lub „Dwa dyplomy – jednoCzesne”. Oferujemy studia zarówno dzienne jak i zaoczne.

20/11/2019

Uroczyste, VII Forum Twórczych Nauczycieli za nami

Zakończyliśmy spotkania z cyklu Forum Twórczych Nauczycieli – zadania finansowanego w ramach umowy 846/P-DUN/2019 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę. Inicjatywę patronatem honorowym objął Śląski Kurator Oświaty, Ministerstwo Cyfryzacji, Polskie Towarzystwo Technologii i Mediów Edukacyjnych oraz Microsoft.

Zamysł projektu wynikał z potrzeby unowocześniania edukacji, tak, aby można było zrealizować jedno z najważniejszych zadań: przygotować współczesne pokolenia do funkcjonowania w cyfrowej przyszłości, w rozwijającym się społeczeństwie informacyjnym. Zmiana cywilizacyjna stworzyła potrzebę rozwijania kreatywności, krytycznego, logicznego i analitycznego myślenia, w związku z tym redefinicji ulegają dotychczasowe formy i metody kształcenia. Wyższa Szkoła Humanitas od wielu lat stara się wychodzić naprzeciw nowym wyzwaniom w tym obszarze. Podejmujemy szereg działań projektowych służących przygotowaniu społeczeństwa do funkcjonowania w cyfrowym świecie. Przykładem jest projekt Eksperci programowania, Uniwersytet Młodego Odkrywcy, czy też działania skierowane do seniorów (Genialny Umysł w Każdym Wieku). Takim projektem jest też Forum Twórczych Nauczycieli, który został zrealizowany  przez Instytut Innowacyjnej Edukacji, funkcjonujący na naszej uczelni. Celem projektu było upowszechnienie w środowisku oświatowym najnowszej wiedzy na temat nowoczesnych, przyjaznych uczniom, rozwiązań organizacyjnych i metodycznych kształcenia, uwzględniając przy tym współczesne rozwiązania technologiczne. Projekt obejmował organizację siedmiu seminariów, na których wspólnie z nauczycielami omówione zostały następujące problemy:

- kształtowanie motywacji uczniów do uczenia się,

- rola badań z zakresu neurodydaktyki w projektowaniu działań edukacyjnych,

- organizacja sytuacji edukacyjnych z zastosowaniem metod problem based learning, w tym metody projektu, e-portfolio i grywalizacji,

- e-learning w szkole,

- projektowanie zajęć dydaktycznych z zastosowaniem tablicy interaktywnej.

W projekcie uczestniczyło w sumie ponad 500 nauczycieli.

Dzięki możliwości platformy e-learningowej Instytutu Innowacyjnej Edukacji powstała sieć współpracy nauczycieli, którzy nie tylko mają możliwość zapoznania się z najnowszą wiedzą dotyczącą nowoczesnej edukacji, ale również mogą wymieniać się informacjami dotyczącymi przydatnych zasobów edukacyjnych i ciekawych wydarzeń poświęconych doskonaleniu dydaktyki.

Wydarzenie uświetniła obecność władz uczelni oraz znakomitych gości. Ze strony uczelni w seminarium wzięli udział: JM Rektor WSH dr hab.  Michał Kaczmarczyk, prof. WSH oraz mgr Ewa Kraus Prodziekan ds. studenckich Wydziału Społecznego i Humanistycznego oraz Wydziału Nauk StosowanychWSH, dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Humanitas. W gronie gości znaleźli się Prorektor ds. studenckich i kształcenia na Uniwersytecie Rzeszowskim dr hab.  Wojciech Walat, prof. UR,  dyrektor studiów dr Sylwia Galanciak oraz dr Justyna Bluszcz z Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, dyrektor Śląskiego Centrum Społeczeństwa Informacyjnego dr Jarosław Krzemiński, Wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Sosnowcu mgr Cecylia Stach.

Na zakończenie – w dniu 19 listopada - wszystkim Nauczycielom, którzy systematycznie i w sposób zaangażowany uczestniczyli w podnoszenie swoich kwalifikacji z zakresu nowoczesnej dydaktyki, wręczono Zaświadczenia Twórczego Nauczyciela wydane przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Humanitas.

Nasze działania zostały życzliwie przyjęte w środowisku oświatowym. Będziemy dalej realizować naszą misję. Zapraszamy do Wyższej Szkoły Humanitas, gdzie dzięki podejmowanym staraniom będziemy proponować wszystkim zainteresowanym uzyskanie najnowszej, najbardziej aktualnej i praktycznej wiedzy o nowoczesnej edukacji, zgodnie z naszym mottem „Uczymy nowocześnie i uczymy jak nowocześnie uczyć.”

Akademia Humanitas to nie tylko działalność dydaktyczna i naukowa. Współpracujemy z otoczeniem, jednostkami samorządowymi, sektorem prywatnym i szkołami. Realizujemy wiele projektów unijnych oraz tworzymy rozwiązania dla biznesu i szkół.

12 Uniwersytetów Dziecięcych w całym województwie oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii Humanitas to prężnie działające organizacje skupiające tysiące małych żaków i seniorów.

CHCESZ PODNIEŚĆ EFEKTYWNOŚĆ DZIAŁAŃ PRACOWNIKÓW TWOJEJ FIRMY?
CHCESZ ZORGANIZOWAĆ KONFERENCJĘ, WYNAJĄĆ SALĘ SZKOLENIOWĄ LUB KONFERENCYJNĄ,
A MOŻE ZAREJESTROWAĆ FIRMĘ LUB ZORGANIZOWAĆ BIURO?

Proponujemy możliwość indywidualnego zlecenia nam realizacji usług rozwojowych dla pracowników Państwa firmy, jak również usługi promujące Państwa działalność, kompleksowe usługi konferencyjne, czy też wynajem sal konferencyjnych, szkoleniowych, warsztatowych, komputerowych, powierzchni biurowych, wystawienniczych itp.