Przejdź do treści
Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

Znajdź studia dla siebie

Trwa wyszukiwanie kierunków...

Rekrutacja online

Oferujemy studia I, II stopnia oraz jednolite magisterskie. Posiadamy bogatą ofertę studiów podyplomowych dla nauczycieli, prawników, specjalistów administracji oraz managerów. U nas możesz zamówić szkolenie „szyte na miarę”.

Kierunki studiów

Wybierz studia spośród 11 kierunków i niemal 30 specjalności w formule standardowej, „krótsze studia” lub „Dwa dyplomy – jednoCzesne”. Oferujemy studia zarówno dzienne jak i zaoczne.

Aktualności

31/10/2023

Are you Ready for Change?

Zmiany na lepsze, szansa na rozwój – to przewodnie myśli tegorocznego Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Firm. Każdego dnia dostrzegamy zmieniające się warunki rynkowe, rosnącą konkurencję i nieprzewidywalność gospodarczą. W tym skomplikowanym otoczeniu, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) odgrywają kluczową rolę w napędzaniu innowacji i przyspieszaniu wzrostu gospodarczego. 

 

Europejski Kongres MŚP to miejsce spotkań setek ekspertów i doświadczonych przedsiębiorców oraz platforma dialogu i wymiany doświadczeń. Tomasz Zjawiony, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, podkreślał znaczenie kongresu dla rozbudowy sieci kontaktów biznesowych i wzmacniania pozycji firm uczestniczących: - Rzadko kiedy zdarza się, żeby w jednym miejscu było tylu ekspertów, tylu wyśmienitych, międzynarodowych, doświadczonych przedsiębiorców. Namawiam Was do tego, żebyście skorzystali z tej szansy, namawiam do tego, żebyście rozmawiali między sobą. Namawiam do tego, żeby te 2 dni wykorzystać do rozbudowania sieci kontaktów biznesowych i wzmocnienia pozycji waszych firm. 

O potrzebie zmian i dialogu wspomniał również marszałek woj. śląskiego, Jakub Chełstowski: - Śląsk się potrafi wsłuchiwać w dialog społeczny szeroko pojęty, wsłuchiwać się w głos przedsiębiorców. Dostosować instrumenty choćby unijne do potrzeb, które nasz rynek generuje, bo dobry dialog generuje dobre rozwiązania i tego dobrego dialogu państwu i sobie dzisiaj życzę. 

Wyrazy podziękowania w stronę przedsiębiorców skierował również wiceprezydent Katowic, Bogumił Sobula: - To, co w Katowicach i w regionie zadziało, nie udałoby się bez przedsiębiorców i ich aktywności. Ale przed nami jeszcze bardzo, bardzo dużo do omówienia, myślę, że więcej niż zrobiliśmy. W trzystutysięcznych Katowicach mamy zarejestrowanych około 50 tys. podmiotów gospodarczych. To wspaniała liczba oddająca kreatywność mieszkańców naszego miasta. Dwie trzecie PKB dostarczają mali i średni przedsiębiorcy. Wielki szacunek za Waszą działalność  

Dla naszej uczelni była to świetna okazja do nawiązania i pogłębienia współpracy z przedstawicielami sektora MŚP, a także do prezentacji naszych programów badawczych i edukacyjnych związanych z tematyką kongresu. 

Od Strefy Ekspertów... 

Kongres to również miejsce, gdzie eksperci udzielają zainteresowanym przedsiębiorcom praktycznych porad. W tegorocznej Strefie Eksperta można było spotkać przedstawicieli: Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości, firm Symfonia, ZoriusPro, E-doradca, 3Soft, 4WISE Group, BIG Infomonitor, GLC Katowice oraz PAJS Kancelaria Prawna Szumny Achtelik.  

Naszą uczelnię w Strefie Eksperta reprezentowały dr hab. Beata Baran-Wesołowska oraz dr hab. Małgorzata Kurzynoga, prof. UŁ. z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj. Nasze prawniczki przybliżały przedsiębiorcom zagadnienia związane z nowelizacja Kodeksu Pracy w świetle kluczowych zmian i ich konsekwencji dla pracodawców. Nasza obecność w Strefie Eksperta cieszyła się sporym zainteresowaniem. 

...do paneli dyskusyjnych  

Przedstawiciele Akademii Humanitas uczestniczyli w dwóch panelach dyskusyjnych: Kobiety na stanowiskach kierowniczych w świecie cyfrowym - szanse i zagrożenia oraz Business skillsitisup to you 

W czwartkowym panelu Kobiety na stanowiskach kierowniczych w świecie cyfrowym - szanse i zagrożenia prowadząca dr hab. inż. Teresa Kupczyk, prof. AH - Dyrektor Instytutu Nauk o Zarządzaniu i Jakości, Akademia Humanitas przedstawiła rozbieżności w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn w branży IT: - Współczesny świat cyfrowy oferuje nieograniczone możliwości dla liderów, niezależnie od płci. Niemniej jednak udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w technologii wciąż stanowi przedmiot dyskusji, zarówno w kontekście obecnych trendów, jak i przyszłościowej wizji branży. Aby wyrównać te dysproporcje płacowe, potrzebujemy aż 169 lat, aż kobieta będzie traktowana na równi z mężczyzną.  

Jednym z poruszanych tematów podczas panelu była aktualna analiza danych statystycznych dotyczących udziału kobiet na stanowiskach kierowniczych. Na pytanie, dlaczego mężczyźni dominują w tym sektorze odpowiadali: 

  • Marta Kępa (ExecutiveDirector, Software Development Association Poland)  
  • Monika Kubuśka- Prezes Zarządu CLOCKWISE Sp. z o.o. Sp. K. 
  • Edyta Kwiatkowska - przedsiębiorczyni, trenerka, właścicielka Instytutu Szkoleniowo Rozwojowego LEADIT, Certyfikowany Coach ICF 
  • Teresa Męcińska-Grzanka - Chief of Sales SOFTIQ 
  • Marianna Sidoroff- Dyrektor Departamentu Gospodarki Cyfrowej w Ministerstwie Rozwoju i Technologii 
  • dr inż. Tadeusz Topór-Kamiński - Dyrektor Instytutu Informatyki Akademii Humanitas 
  • Ewelina Usarek-Nowak - Senior Program Delivery Manager, Luxoft Poland 
  • dr Ewa Zmysłowska - Chief ExperienceOfficer, White LabelCoders 

Jak słusznie zauważyła Marianna Sidoroff - Dyrektor Departamentu Gospodarki Cyfrowej w Ministerstwie Rozwoju i Technologii: - Wszystko to jest wynikiem stereotypów, które są zakorzeniane w nas od samego początku. Dziewczynki uczymy wybierać te bardziej kobiece kolory, pokazujemy kobiece czynności. Tymczasem chłopcy mogą kopać piłkę, czasem się pobrudzić 

Podobnego zdania był dr inż. Tadeusz Topór-Kamiński- Dyrektor Instytutu Informatyki Akademii Humanitas: - Powiem to jako ojciec córki - świat dziewczynek ma kolor różu. Nie ma w nim miejsca na technologię, którą pokazujemy jako ciemny ekran z dużą ilością cyferek. I właśnie takie demonizowanie technologii sprawia, że dziewczynki się boją, myślą, że to jest za trudne dla nich. Tymczasem kobiety w IT radzą sobie rewelacyjnie 

Uczestnicy panelu przyjrzeli się uważnie doświadczeniom i historiom kobiet, które odniosły sukces w branży i w nauce. Wspominano tu Marię Skłodowską-Curie oraz jej walkę o uznanie kobiet w świecie nauki. Te historie i perspektywy stały się inspiracją dla innych, zwłaszcza dla młodych dziewcząt i kobiet, które rozpoczynają swoją karierę w technologii. Na koniec dyskusji dr hab. inż. Teresa Kupczyk, prof. AH powiedziała, że aby zwiększyć udział kobiet w świecie cyfrowym musimy same o ten udział walczyć: - Ja zawsze powtarzam moim studentkom – ty nie masz się czego obawiać, bo ty stanowisz przyszłość 

W piątkowym panelu Business skillsit is up to you obok reprezentującej naszą uczelnie Małgorzaty Makieły - pełnomocniczki dziekana ds. studenckich i wykładowczyni, udział w dyskusji wzięli: 

  • dr  Wioleta Duda – doktor nauk społecznych, pracownik naukowy Katedry Badań nad Edukacją oraz koordynatorka dostępności na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie. Ekspert MEiN z zakresu doradztwa zawodowego. 

  • Mateusz Maik - Dyrektor Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, doświadczony trener biznesu, mentor i przedsiębiorca.  

Moderatorem dyskusji był Roman Gruszczyk - Project Manager w Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Gospodarczych Delta Partner. Uczestnicy panelu starali się odpowiedzieć na pytania:  

  • jak z ucznia/studenta zrobić przedsiębiorcę? 

  • czy zasadny jest system certyfikacji instytucji wspierania biznesu na poziomie europejskim? 

  • jak skutecznie uczyć (materiały, metody)? 

  • szkoła ucząca biznesowych umiejętności – czy jest możliwa? 

Jak powiedziała Małgorzata Makieła: - Uczmy przedsiębiorczości od najmłodszych pokoleń, aby w życiu dorosłym, byli w stanie angażować się w rozmaite inicjatywy przedsiębiorcze i mogli rozwijać swoje kompetencje w zakresie przedsiębiorczości. To pozwoli im odważniej wkraczać w dorosłe życie i z większą świadomością realizować swoje marzenia. 

Kongresowe nagrody 

Po raz pierwszy, w trzynastoletniej historii tego Kongresu, organizatorzy przyznali nagrody gospodarcze. Właścicielami statuetek zostali:  

  • Rafał Brzoska, założyciel i współwłaściciel grupy Integrer.pl oraz właściciel Inpost.pl,  

  • Rafał Sonik, biznesmen i pierwszy polski zwycięzca Rajdu Dakar,  

  • Wojciech Kostrzewa - obecnie prezes BillonGroup oraz przewodniczący Polskiej Rady Biznesu,  

  • Adam Mokrysz - prezes Grupy Mokate,  

  • John C. Maxwell - światowy autorytet w dziedzinie przywództwa,  

  • Alan Moseley - regionalny menedżer International RescueCommittee,  

  • firma ECCO Rail. 

Rafał Brzoska zwrócił się do przedsiębiorców tymi słowami: - O jedną rzecz chciałbym naprawdę poprosić przedsiębiorców jako osoby, które mają realny wpływ na naszą gospodarkę, na to, w którym kierunku zmierza nasz kraj i jak postrzegamy go my, ale też jak jesteśmy widziani na zewnątrz. Przedsiębiorczość i przedsiębiorcy są postrzegani jako krwiożerczy kapitaliści, wyzyskiwacze, grupę idealną do obciążania podatkami, której nic się nie należy, ale która musi oddawać. Jeżeli sami - jako przedsiębiorcy - nie zaczniemy realizować polityki „give-back”, co w gospodarkach cywilizowanego Zachodu i Stanach jest czymś oczywistym: to nam zabiorą. Te sprawy powinniśmy brać we własne ręce, tak jak pokazaliśmy to w początkach wojny w Ukrainie. 

Kierunek przyszłości 

Kongres był również okazją do zastanowienia się nad przyszłością – zarówno w kontekście globalnych wyzwań, jak i transformacji cyfrowej czy energetycznej, ale także w zakresie kształcenia przyszłych pokoleń liderów i przedsiębiorców. Uczelnia jako miejsce kształcenia przyszłych ekspertów i liderów jest kluczowym partnerem w tym dialogu. 

Udział w 13. Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw był dla uczelni nie tylko okazją do prezentacji swojej oferty edukacyjnej i badawczej, ale także do nawiązania cennych kontaktów i wymiany doświadczeń z przedstawicielami biznesu. Jesteśmy przekonani, że współpraca nauki z biznesem to klucz do sukcesu w dynamicznie zmieniającym się świecie, i z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje kongresu. 

Nadchodzące wydarzenia

Tworzymy przestrzeń dla rozwoju i wymiany poglądów. Konferencje naukowe i popularnonaukowe, wykłady, warsztaty, seminaria – w Akademii Humanitas organizowane są wydarzenia, będące odpowiedzią na potrzeby nie tylko środowiska naukowego, naszych studentów ale również mieszkańców regionu.

31/10/2023

Are you Ready for Change?

Zmiany na lepsze, szansa na rozwój – to przewodnie myśli tegorocznego Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Firm. Każdego dnia dostrzegamy zmieniające się warunki rynkowe, rosnącą konkurencję i nieprzewidywalność gospodarczą. W tym skomplikowanym otoczeniu, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) odgrywają kluczową rolę w napędzaniu innowacji i przyspieszaniu wzrostu gospodarczego. 

 

Europejski Kongres MŚP to miejsce spotkań setek ekspertów i doświadczonych przedsiębiorców oraz platforma dialogu i wymiany doświadczeń. Tomasz Zjawiony, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, podkreślał znaczenie kongresu dla rozbudowy sieci kontaktów biznesowych i wzmacniania pozycji firm uczestniczących: - Rzadko kiedy zdarza się, żeby w jednym miejscu było tylu ekspertów, tylu wyśmienitych, międzynarodowych, doświadczonych przedsiębiorców. Namawiam Was do tego, żebyście skorzystali z tej szansy, namawiam do tego, żebyście rozmawiali między sobą. Namawiam do tego, żeby te 2 dni wykorzystać do rozbudowania sieci kontaktów biznesowych i wzmocnienia pozycji waszych firm. 

O potrzebie zmian i dialogu wspomniał również marszałek woj. śląskiego, Jakub Chełstowski: - Śląsk się potrafi wsłuchiwać w dialog społeczny szeroko pojęty, wsłuchiwać się w głos przedsiębiorców. Dostosować instrumenty choćby unijne do potrzeb, które nasz rynek generuje, bo dobry dialog generuje dobre rozwiązania i tego dobrego dialogu państwu i sobie dzisiaj życzę. 

Wyrazy podziękowania w stronę przedsiębiorców skierował również wiceprezydent Katowic, Bogumił Sobula: - To, co w Katowicach i w regionie zadziało, nie udałoby się bez przedsiębiorców i ich aktywności. Ale przed nami jeszcze bardzo, bardzo dużo do omówienia, myślę, że więcej niż zrobiliśmy. W trzystutysięcznych Katowicach mamy zarejestrowanych około 50 tys. podmiotów gospodarczych. To wspaniała liczba oddająca kreatywność mieszkańców naszego miasta. Dwie trzecie PKB dostarczają mali i średni przedsiębiorcy. Wielki szacunek za Waszą działalność  

Dla naszej uczelni była to świetna okazja do nawiązania i pogłębienia współpracy z przedstawicielami sektora MŚP, a także do prezentacji naszych programów badawczych i edukacyjnych związanych z tematyką kongresu. 

Od Strefy Ekspertów... 

Kongres to również miejsce, gdzie eksperci udzielają zainteresowanym przedsiębiorcom praktycznych porad. W tegorocznej Strefie Eksperta można było spotkać przedstawicieli: Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości, firm Symfonia, ZoriusPro, E-doradca, 3Soft, 4WISE Group, BIG Infomonitor, GLC Katowice oraz PAJS Kancelaria Prawna Szumny Achtelik.  

Naszą uczelnię w Strefie Eksperta reprezentowały dr hab. Beata Baran-Wesołowska oraz dr hab. Małgorzata Kurzynoga, prof. UŁ. z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj. Nasze prawniczki przybliżały przedsiębiorcom zagadnienia związane z nowelizacja Kodeksu Pracy w świetle kluczowych zmian i ich konsekwencji dla pracodawców. Nasza obecność w Strefie Eksperta cieszyła się sporym zainteresowaniem. 

...do paneli dyskusyjnych  

Przedstawiciele Akademii Humanitas uczestniczyli w dwóch panelach dyskusyjnych: Kobiety na stanowiskach kierowniczych w świecie cyfrowym - szanse i zagrożenia oraz Business skillsitisup to you 

W czwartkowym panelu Kobiety na stanowiskach kierowniczych w świecie cyfrowym - szanse i zagrożenia prowadząca dr hab. inż. Teresa Kupczyk, prof. AH - Dyrektor Instytutu Nauk o Zarządzaniu i Jakości, Akademia Humanitas przedstawiła rozbieżności w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn w branży IT: - Współczesny świat cyfrowy oferuje nieograniczone możliwości dla liderów, niezależnie od płci. Niemniej jednak udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w technologii wciąż stanowi przedmiot dyskusji, zarówno w kontekście obecnych trendów, jak i przyszłościowej wizji branży. Aby wyrównać te dysproporcje płacowe, potrzebujemy aż 169 lat, aż kobieta będzie traktowana na równi z mężczyzną.  

Jednym z poruszanych tematów podczas panelu była aktualna analiza danych statystycznych dotyczących udziału kobiet na stanowiskach kierowniczych. Na pytanie, dlaczego mężczyźni dominują w tym sektorze odpowiadali: 

  • Marta Kępa (ExecutiveDirector, Software Development Association Poland)  
  • Monika Kubuśka- Prezes Zarządu CLOCKWISE Sp. z o.o. Sp. K. 
  • Edyta Kwiatkowska - przedsiębiorczyni, trenerka, właścicielka Instytutu Szkoleniowo Rozwojowego LEADIT, Certyfikowany Coach ICF 
  • Teresa Męcińska-Grzanka - Chief of Sales SOFTIQ 
  • Marianna Sidoroff- Dyrektor Departamentu Gospodarki Cyfrowej w Ministerstwie Rozwoju i Technologii 
  • dr inż. Tadeusz Topór-Kamiński - Dyrektor Instytutu Informatyki Akademii Humanitas 
  • Ewelina Usarek-Nowak - Senior Program Delivery Manager, Luxoft Poland 
  • dr Ewa Zmysłowska - Chief ExperienceOfficer, White LabelCoders 

Jak słusznie zauważyła Marianna Sidoroff - Dyrektor Departamentu Gospodarki Cyfrowej w Ministerstwie Rozwoju i Technologii: - Wszystko to jest wynikiem stereotypów, które są zakorzeniane w nas od samego początku. Dziewczynki uczymy wybierać te bardziej kobiece kolory, pokazujemy kobiece czynności. Tymczasem chłopcy mogą kopać piłkę, czasem się pobrudzić 

Podobnego zdania był dr inż. Tadeusz Topór-Kamiński- Dyrektor Instytutu Informatyki Akademii Humanitas: - Powiem to jako ojciec córki - świat dziewczynek ma kolor różu. Nie ma w nim miejsca na technologię, którą pokazujemy jako ciemny ekran z dużą ilością cyferek. I właśnie takie demonizowanie technologii sprawia, że dziewczynki się boją, myślą, że to jest za trudne dla nich. Tymczasem kobiety w IT radzą sobie rewelacyjnie 

Uczestnicy panelu przyjrzeli się uważnie doświadczeniom i historiom kobiet, które odniosły sukces w branży i w nauce. Wspominano tu Marię Skłodowską-Curie oraz jej walkę o uznanie kobiet w świecie nauki. Te historie i perspektywy stały się inspiracją dla innych, zwłaszcza dla młodych dziewcząt i kobiet, które rozpoczynają swoją karierę w technologii. Na koniec dyskusji dr hab. inż. Teresa Kupczyk, prof. AH powiedziała, że aby zwiększyć udział kobiet w świecie cyfrowym musimy same o ten udział walczyć: - Ja zawsze powtarzam moim studentkom – ty nie masz się czego obawiać, bo ty stanowisz przyszłość 

W piątkowym panelu Business skillsit is up to you obok reprezentującej naszą uczelnie Małgorzaty Makieły - pełnomocniczki dziekana ds. studenckich i wykładowczyni, udział w dyskusji wzięli: 

  • dr  Wioleta Duda – doktor nauk społecznych, pracownik naukowy Katedry Badań nad Edukacją oraz koordynatorka dostępności na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie. Ekspert MEiN z zakresu doradztwa zawodowego. 

  • Mateusz Maik - Dyrektor Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, doświadczony trener biznesu, mentor i przedsiębiorca.  

Moderatorem dyskusji był Roman Gruszczyk - Project Manager w Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Gospodarczych Delta Partner. Uczestnicy panelu starali się odpowiedzieć na pytania:  

  • jak z ucznia/studenta zrobić przedsiębiorcę? 

  • czy zasadny jest system certyfikacji instytucji wspierania biznesu na poziomie europejskim? 

  • jak skutecznie uczyć (materiały, metody)? 

  • szkoła ucząca biznesowych umiejętności – czy jest możliwa? 

Jak powiedziała Małgorzata Makieła: - Uczmy przedsiębiorczości od najmłodszych pokoleń, aby w życiu dorosłym, byli w stanie angażować się w rozmaite inicjatywy przedsiębiorcze i mogli rozwijać swoje kompetencje w zakresie przedsiębiorczości. To pozwoli im odważniej wkraczać w dorosłe życie i z większą świadomością realizować swoje marzenia. 

Kongresowe nagrody 

Po raz pierwszy, w trzynastoletniej historii tego Kongresu, organizatorzy przyznali nagrody gospodarcze. Właścicielami statuetek zostali:  

  • Rafał Brzoska, założyciel i współwłaściciel grupy Integrer.pl oraz właściciel Inpost.pl,  

  • Rafał Sonik, biznesmen i pierwszy polski zwycięzca Rajdu Dakar,  

  • Wojciech Kostrzewa - obecnie prezes BillonGroup oraz przewodniczący Polskiej Rady Biznesu,  

  • Adam Mokrysz - prezes Grupy Mokate,  

  • John C. Maxwell - światowy autorytet w dziedzinie przywództwa,  

  • Alan Moseley - regionalny menedżer International RescueCommittee,  

  • firma ECCO Rail. 

Rafał Brzoska zwrócił się do przedsiębiorców tymi słowami: - O jedną rzecz chciałbym naprawdę poprosić przedsiębiorców jako osoby, które mają realny wpływ na naszą gospodarkę, na to, w którym kierunku zmierza nasz kraj i jak postrzegamy go my, ale też jak jesteśmy widziani na zewnątrz. Przedsiębiorczość i przedsiębiorcy są postrzegani jako krwiożerczy kapitaliści, wyzyskiwacze, grupę idealną do obciążania podatkami, której nic się nie należy, ale która musi oddawać. Jeżeli sami - jako przedsiębiorcy - nie zaczniemy realizować polityki „give-back”, co w gospodarkach cywilizowanego Zachodu i Stanach jest czymś oczywistym: to nam zabiorą. Te sprawy powinniśmy brać we własne ręce, tak jak pokazaliśmy to w początkach wojny w Ukrainie. 

Kierunek przyszłości 

Kongres był również okazją do zastanowienia się nad przyszłością – zarówno w kontekście globalnych wyzwań, jak i transformacji cyfrowej czy energetycznej, ale także w zakresie kształcenia przyszłych pokoleń liderów i przedsiębiorców. Uczelnia jako miejsce kształcenia przyszłych ekspertów i liderów jest kluczowym partnerem w tym dialogu. 

Udział w 13. Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw był dla uczelni nie tylko okazją do prezentacji swojej oferty edukacyjnej i badawczej, ale także do nawiązania cennych kontaktów i wymiany doświadczeń z przedstawicielami biznesu. Jesteśmy przekonani, że współpraca nauki z biznesem to klucz do sukcesu w dynamicznie zmieniającym się świecie, i z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje kongresu. 

Nasza działalność

Akademia Humanitas to nie tylko działalność dydaktyczna i naukowa. Współpracujemy z otoczeniem, jednostkami samorządowymi, sektorem prywatnym i szkołami. Realizujemy wiele projektów unijnych oraz tworzymy rozwiązania dla biznesu i szkół.

Uniwersytet międzypokoleniowy

12 Uniwersytetów Dziecięcych w całym województwie oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii Humanitas to prężnie działające organizacje skupiające tysiące małych żaków i seniorów.

Oferta dla firm

CHCESZ PODNIEŚĆ EFEKTYWNOŚĆ DZIAŁAŃ PRACOWNIKÓW TWOJEJ FIRMY?
CHCESZ ZORGANIZOWAĆ KONFERENCJĘ, WYNAJĄĆ SALĘ SZKOLENIOWĄ LUB KONFERENCYJNĄ,
A MOŻE ZAREJESTROWAĆ FIRMĘ LUB ZORGANIZOWAĆ BIURO?

Proponujemy możliwość indywidualnego zlecenia nam realizacji usług rozwojowych dla pracowników Państwa firmy, jak również usługi promujące Państwa działalność, kompleksowe usługi konferencyjne, czy też wynajem sal konferencyjnych, szkoleniowych, warsztatowych, komputerowych, powierzchni biurowych, wystawienniczych itp.